Egy épület tervezése és a homlokzat stílusának kialakítása kéz a kézben jár. Büszkén mondhatjuk el magunkról, hogy a piacon talán egyedüliként vagyunk oly módon jelen, hogy kizárólag a homlokzatburkolatokra koncentrálva, a szegmens minden részletét ismerve tudunk szakmai megoldásokkal szolgálni megrendelőink egyedi igényeinek.
A homlokzat burkolatának és háttérszerkezetének kiosztását optimalizáljuk, a csomópontokat pontosítjuk és segítséget nyújtunk ügyfeleink igényei és szempontjai alapján az ideális burkolat és tartószerkezeti rendszer megválasztásában. A szakági tervezés részeként az egyedi háttérszerkezetek statikai tervezését és az épületek 3 dimenziós lézerszkenneres drónnal történő felmérését is vállaljuk.
Projektjeinket az előkészítés fázisától egészen azok átadásáig helyszíni építés- és projektvezetéssel koordináljuk, megrendelőink részére a folyamat előrehaladásáról folyamatos tájékoztatást adunk. A hatékony idő- és költségráfordítást egész idő alatt figyeljük.
A beépítésre kerülő homlokzatburkoló anyagokat saját telephelyünkön, üzemi körülmények között készítjük elő, a beépítéshez szükséges furatokat pedig korszerű technológiák alkalmazásával alakítjuk ki. Állandó szakmai csapatunk az egyedi igényekre szabott burkolóelemeket kézi megmunkálással, vagy a legmodernebb precíziós CNC gépek segítségével készíti el.
Cégünk szerelt homlokzatburkolatok kivitelezésére és alumínium nyílászárók beépítésére specializálódott. Az egyedi igényekre szabott sokoldalúságunk egyik fő kulcsa, hogy a kivitelezéseket korszerű technológiákkal támogatjuk. Ezek segítenek minket abban, hogy ügyfeleink számára teljeskörűen elvégezhessük középületek, társasházak és egyedi családi házak szakági homlokzat kivitelezését.
A szálcement egy összetett anyag, amely esősorban cementből, erősítő- és segédszálakból áll. Összetétele sokféle lehet, így megtalálható benne például üveg- vagy szénszálak, mészkőpor, újrahasznosított, őrölt rostcement, erősítő szálak (szintetikus vagy szerves szálak, amelyek polivinil-alkoholból vagy poliakrilnitrilből és technológiai szálakból készülnek).
A szálcementet többek között tető- és homlokzati panelként használjuk. A panelekben található mikroszkopikus légüregek fagyállóvá teszik az anyagot. Számos előnyös tulajdonságának köszönhetően méltán lett napjaink egyik legnépszerűbb burkolata. Nagy előnye, hogy vízálló, UV-álló és nem éghető. Emellett tartós, légáteresztő, hangszigetelő, nem rozsdásodik, teljes mértékben mérettartó, és nem utolsó sorban könnyen feldolgozható.
Homlokzatburkolatként a szálcement paneleket általában 8 és 12 mm közötti anyagvastagságban használjuk. A strukturált vagy sima felületek matt vagy fényes bevonattal állnak rendelkezésre standard és speciális színekben is. A homlokzati panelek szinte bármilyen formára vághatók, de lehetőség van perforálásra és a felület marására is. Azaz egy nagyon egyedi, változatos felhasználást tesz lehetővé, így a formák, a színek, a felületi struktúra és a bevonatok széles választéka lehetővé teszi a megrendelő egyedi igényeinek maximális kielégítését.
Ezen felül a felület impregnálására is sor kerül annak érdekében, hogy elkerüljük a nedvesség által okozott későbbi elszíneződéseket, így egy igazán tartós, időjárás viszontagságainak ellenálló anyagot kapunk.
A burkolatokkal és a teherhordó szerkezetekkel összehangolva különböző típusú háttérszerkezeti rögzítőrendszerek állnak rendelkezésre, melyek lehetőséget adnak rejtett- vagy látszó rögzítés kialakítására is. A tűzvédelmi előírásokat szem előtt tartva ragasztott vagy mechanikus rögzítést választhatunk.
Mivel a háttérszerkezet készülhet fából vagy akár alumíniumból is, könnyű a hőszigetelés kialakítása és a hordozó felülettől történő elkülönítése (dilatáció, hőhídmentesség okán is).
Ennek a széles választéknak köszönhetően a szálcement burkolat maximális tervezési szabadságot biztosít a homlokzat kreatív kialakításában, de egyre nagyobb figyelmet kap belsőépítészeti megoldások esetén is.
A HPL (HPL = High Pressure Laminates) burkolóelemek átszellőztetett homlokzatokhoz és erkélyekhez jelentenek ideális választást. Az átszellőztetett homlokzatok konstrukciójukból adódóan nagy szabadságot biztosítanak a burkolat kiválasztásában. Ehhez különböző anyagok állnak rendelkezésre.
A HPL egy nagyon jó tulajdonságokkal bíró panel burkolattípus, hiszen erős, törhetetlen és ütésálló felülettel, nagy hajlítószilárdsággal, jó időjárásállósággal, hőmérsékletingadozás elleni védelemmel (melynek célja a hőszigetelés és a mérettartás), UV-állósággal és tartóssággal rendelkezik. Emellett kreatívan felhasználható, fenntartható és sokoldalú.
Esztétikus megjelenése miatt az egyik legnépszerűbb anyagok közé tartozik kereskedelmi- és lakóépületeken egyaránt. A nagy szín- és textúra választéknak köszönhetően változatos megjelenés érhető el.
A HPL panelek fedő rétegeként cellulózt, fenolt és melamin gyantát használnak. Ez alatt olyan dekor réteg található, amely felülete digitálisan egyedileg tervezhető és nyomtatható. Ez azt jelenti, hogy a homlokzati designnak megfelelően személyre szabott panelek is megvalósíthatók.
Rögzítése különböző módokon történhet. A homlokzati lapok vagy közvetlenül a profilokra kerülnek rögzítésre, látszó rögzítéssel (szegecsekkel), vagy rejtett rögzítéssel hátulról fúrt dübeles megoldással.
Összességében elmondható, hogy az igényes és modern megjelenésnek csak a megrendelő képzelete szab határt!
A kerámia anyagok az emberiség által ismert legrégebbi anyagok közé tartoznak. Ma már nagyon egyedi megjelenésű termékek készíthetők belőlük.
A homlokzati kerámia anyagok agyagásványokat, például földpátot, samottot, agyagot stb. és vizet tartalmaznak. Körülbelül 1200 °C-on égetik őket, a szilánkok nagyon sűrűek, alig nedvszívóak, ezért fagyállóak.
A kerámia burkolatokból általában átszellőztetett homlokzatot készítenek, de lehetőség van egyhéjú szerkezetként is alkalmazni. Nagy előnye, hogy esztétikus megjelenést érhetünk el általa, miközben gazdaságos és fenntartható. Az átszellőztetett kialakítás lehetővé teszi, hogy a teherhordó szerkezet és a homlokzati burkolat között az igényeknek megfelelő szigetelőanyagot építsenek be, amely a légrés segítségével nemcsak a levegő áramoltatására nyújt megoldást, hanem az épület energiahatékonyságát is kedvezően befolyásolja. Fentiekkel csökkenthetőek a fűtési költségek, kímélve a napjainkban egyre szűkösebb erőforrásokat.
Egy igazán kifinomult konstrukció, hiszen a kerámiát az időjárás viszontagságai, az eső, a hó, a szél nem károsítja, míg a modern színpaletta változatossága és a felületszerkezet egyedi alakíthatósága esztétikusan valósítja meg a megrendelő elképzeléseit, nagy tervezési szabadságot biztosítva. Színtartó és tűzálló felületről beszélünk, amely egyben hosszú élettartammal rendelkezik.
Nem véletlen, hogy ezt a homlokzatburkolat típust az anyagtulajdonságoknak köszönhetően gyakran alkalmazzák fenntartható építési projektek során. Nem csak környezetbarát, de az épület karakteréhez igazodó egyedi kivitelezést tesz lehetővé.
A vékony, különböző színű, felületű, textúrájú és formájú, betonból készült elemek tág teret nyitnak az épületburkolatok tervezésében.
Ez a vékony és egyben stabil homlokzati elem számos pozitív tulajdonsággal bír. Fenntartható és gazdaságos megoldást tesz lehetővé az épület teljes burkolatára és kellemes beltéri klímát teremt az épület belsejében. A legmagasabb termékminőség mellett a betonfal- és homlokzati panelek a jelentős tervezési szabadságot kínálnak, szinte bármilyen építészeti forma és funkció megvalósítható. A beton homlokzati elemek beépítésre készen kerülnek ki a gyártásból.
Éppen ezért az előre gyártott betonból készült homlokzati elemek óriási népszerűségnek örvendenek, nagy formátumuknak köszönhetően pedig a falelemek praktikusak és rendkívül mutatósak, ezen felül jelentős előnyük az ezt követő gyors beépítési idő.
Napjainkban a finombeton homlokzatokat sokféle felülettel gyártják. Kialakítása és színezése az előregyártás során szinte korlátlan.
A lemez homlokzatburkolat panelek homogén homlokzati megjelenést hoznak létre, hosszantartó színvilággal. Időtlen, esztétikus megjelenést kölcsönöz szélsőséges időjárási viszonyok között is.
A kiváló minőségű panelekkel történő burkolás során az összeszerelés egyszerű, miközben tetszetős és egyben időtálló homlokzatburkolat lesz az eredmény. Nem szükséges utólag kezelni vagy festeni. Így egy viszonylag alacsony karbantartási igényű, mégis tartós burkolatot kapunk.
Sok más építőanyaggal ellentétben a jó minőségű fémlemez burkolat akár évtizedekig is funkcionál jelentősebb karbantartási munka nélkül. A kiváló minőségű lapok bevonatán a szennyeződés nem tapad meg. A kifogástalan minőségű horganyzott lemezekkel és profilokkal a korrózió elleni védelem is könnyedén teljesíthető. A háttérszerkezet tervezésénél a jó hő- és/vagy hangszigetelés is megoldható. Ugyanakkor az anyag nem páraáteresztő, így a nedvesség még erős csapadék esetén sem tud behatolni. Mivel a fémlemez a háttérszerkezetnek köszönhetően az épület tartószerkezetéhez csak közvetetten kapcsolódik, kiváló védelmet jelent az időjárás változásaival járó problémák kiküszöbölésére.
Nemcsak a kereskedelmi célú épületek, mint irodák, bevásárlóközpontok, raktárak, kórházak, gyorséttermek, intermodális csomópontok homlokzatán megfelelő választás, hanem lakóépületek esetén is egyre gyakoribb.
Összeségében egy lemezzel burkolt homlokzaton nem csak modern, esztétikus megjelenést kölcsönözhetünk az épületnek, de hosszútávon költségmegtakarítást is eredményez. Ezért is praktikus, ha cégünk a tervezés első lépéseitől kezdve részt vesz a folyamatokban.
A kompozit lemez olyan polietilén maggal rendelkező lap, amelynek mindkét oldalát egy-egy vékony alumínium réteg borítja. Az így kapott anyag a magnak köszönhetően könnyű súlyú, a fedőrétegek alkalmazása miatt pedig tartós és ellenálló. A felületet általában színezik, mely által széles színskála érhető el, valamint perforálható, így felhasználását tekintve is sokoldalú.
A kompozit lemez jellemzően 4 mm vastagságú (3 mm mag, 0,5-0,5 mm páncélzat). Tűzvédelmi besorolás szerint megkülönböztetünk FR-magos illetve A2 kivitelt. Alkalmas magasépítészeti megoldásokra, átszellőztetett vagy hőszigetelt homlokzatok borítására is.